Největší ptačí park v Asii po 52 letech končí. Jurong Bird Park se sloučí se singapurskou zoo

UVNITŘ VIDEO – Pouze do 3. ledna příštího roku budou moci milovníci exotických ptáků a dravců navštívit největší ptačí park v Asii, Jurong Bird Park v Singapuru. Specializovaná zoologická zahrada, která se před pěti lety pyšnila unikátní kolekcí všech tří modrých druhů papoušků ara – ary hyacintovými, kobaltovými a škraboškovými, se v lednu 2023 sloučí se singapurskou zoo Mandai Wildlife Reserve. Veškeří ptáci ze světově proslulého parku se přestěhují do nového luxusního letoviska Banyan Tree, která má být centrem ekoturistiky Mandai na severu Singapuru. Kromě zoologické zahrady nabídne i noční safari. Z Jurong Bird Parku se do nové zoo přesune asi 3500 ptáků včetně plameňáků a tučňáků.

Jurong Bird Park je velmi známou ochranářskou institucí. Jako kurátor v ní působil Juan Cornejo, předchůdce Márcia Weinzettl v Loro Parque na kanárském ostrovu Tenerife. V době svého vzniku, v roce 1971, park vystavoval zhruba tisícovku ptáků v 60 druzích, nyní je jich více než trojnásobek a celkem přes 400 druhů. Ročně tuto zoo o rozloze 20,2 hektaru navštíví v průměru 850 tisíc návštěvníků, což je jen o trochu méně než u pražské zoologické zahrady. Jednou z největších atrakcí je voliéra s třicetimetrovým vodopádem, návštěvníci si také oblíbili populární vystupování s ochočenými papoušky, dravci a sovami. Zaměstnanci Jurong Bird Parku se přesouvají na nové působiště do Mandai Wildlife Reserve.

Park plánuje řadu nostalgických aktivit pro návštěvníky

„Jurong Bird Park je místem, o kterém si několik generací Singapurců uchovává vzpomínky, protože s ním vyrostli. Mnozí z nás si tento park vybavují jako místo školní exkurzí, rodinných výletů, a dokonce i prvního rande. I když se park během desetiletí vyvíjel, jedna věc zůstala neměnná – Jurong Bird Park byl vždy místem, kde si Singapurci mohli užívat klidu a propojit se s přírodou. Od svého skromného začátku jako místo rekreace pro místní komunitu se park brzy stal slavným jako oblíbená mezinárodní atrakce. Sehrál také důležitou a cílevědomou roli při ochraně ohrožených druhů ptáků, včetně kriticky ohrožených holubů negroských a bulbulů korunkatých,“ uvedl Mike Barclay, generální ředitel skupiny Mandai Wildlife Group.

Prvního milionu návštěvníků dosáhl Jurong Bird Park již v srpnu 1972 a do dnešních dní jej navštívilo na 41 milionů lidí, včetně známých osobností, jako je anglická královna Alžběta II. s princem Philipem, vévodou z Edinburghu. Poslední čtyři měsíce existence na původním místě oslaví Jurong Bird Park několika nostalgickými zážitkovými programy. Pro návštěvníky například zprovoznil starou jednokolejku, po které dříve jezdíval vláček a nyní se v něm mohou lidé znovu svézt. V celém areálu jsou vystaveny fotografie a artefakty z historie parku, plánované jsou komentované exkurze i návštěvnické vzpomínky na léta strávená s tímto ptačím parkem.

Máme všechny tři modré druhy arů a vystavíme je, chlubí se singapurský Jurong Bird Park

Úvodní foto: TripAdvisor.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..