Letní setkání vyznavačů volného letu papoušků: 12. července v Lipové a 2. srpna v Šumperku

Freeflight s arou zelenokřídlým (Foto: Přemek John)UVNITŘ POZVÁNKY – Ani o letních prázdninách nebude nouze o veřejné akce chovatelů papoušků, kteří praktikují volný let. Vlastní setkání chystají obě větší seskupení tuzemských vyznavačů freeflightu, klub Nespoutaná křídla i Zdeněk Krňávek ze Šumperka, kteří se názorově rozešli v otázce způsobu výcviku papoušků. Klub Nespoutaná křídla naplánoval na sobotu 12. července seminář s praktickými radami a ukázkami, jak vycvičit papouška na volný let, který proběhne ve Faunaparku Lipová-lázně v Jeseníkách (na stejném místě se v květnu klub oficiálně ustavil). Zdeněk Krňávek svolal setkání majitelů volně létajících papoušků na sobotu 2. srpna k přehradě Krásné u Šumperka.

Pro klub Nespoutaná křídla bude červencová akce prvním seminářem určeným pro širokou veřejnost. „Cílem semináře je podat co nejucelenější pohled na výcvik papouška a bude obsahovat názorné ukázky jak při něm postupovat, budeme se věnovat tématům např. výběr mláděte pro freeflight, pozitivní motivace, klikr, chyby, rizika a další…,“ popsal na stránce klubu na Facebooku zakladatel Nespoutaných křídel Přemek John. Praktická výuka začne v 10 hodin dopoledne a potrvá tři hodiny, na odpoledne je pak do Faunaparku naplánovaný program pro širokou veřejnost s ukázkami volného létání, dovedností papoušků a agility.

Seminář klubu Nespoutaná křídla

Šumperk naváže na loňskou akci pro veřejnost

Setkání v Šumperku naváže na stejnou akci z loňského léta, která byla prvním veřejným setkáním většího počtu chovatelů s volně létajícími papoušky a nechyběly u ní ani televizní kamery. Těch se letos chce organizátor vyvarovat. „V pořadí druhý ročník setkání chovatelů papoušků a nejen jich na přehradě Krásné u Šumperka jsem se rozhodl pojmenovat Papouščím dnem,“ napsal k pozvánce na tuto akci Zdeněk Krňávek. „Důvod setkání je zcela jednoznačný: sejít se s přáteli, podělit se vzájemně o zkušenosti, které v tomto směru nasbírali a mezitím si mohou jejich mazlíčci dělat, co se jim zlíbí,“ dodal. Rovněž šumperské setkání začne v 10 hodin dopoledne.

K TÉMATU: Volné létání papoušků není vždy jen radost. Příběh ararauny, která doplatila na svoji smělost

Pro Zdeňka Krňávka bude tato akce první po ošklivé nehodě na motokrosu, při které si polámal obě nohy a dlouhodobě není mobilní. Ani po tomto zranění ale jeho papoušci, pár arů araraun Bára a Endy, nemají nouzi o volné létání. „Pokud je to možné, každý den je pustíme ven a nikdo tam s nimi téměř celou dobu není (tedy pokud přítelkyně nejde ven). Většinou si zaletí na třešně, mrknout, kde je co nového a navečer přiletí před panelák na strom a krákají, aby pro ně někdo šel. Letos to tak budou mít téměř celou sezonu a tak uvidíme, zda jsme sehraná parta, jak jsem vždycky říkal…“ popsal Zdeněk Krňávek na profilu svého webu Operenimazlicci.cz na Facebooku.

Druhý ročník setkání na Krásném u Šumperka

Úvodní foto: Přemek John

Předchozí článek

Filipínské úřady zabavily pašerákovi v Manile 48 madů modrotemenných a loskutáky

Dálší článek

Katarská Al Wabra hlásí už páté letošní mládě ary škraboškového, část vajec byla oplozena uměle

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější