Rosemary Low přijede do České republiky pokřtít překlad své knihy Chov papoušků

Rosemary LowČeskou republiku navštíví v jediném roce hned dva světově proslulí autoři knih o papoušcích. Po jarní cestě amerického chovatele a ornitologa Tonyho Silvy, který na březnovém V.I.P. setkání chovatelů exotického ptactva ve středočeských Kozovazech pokřtil české rozšířené vydání knihy Průvodce chovem papoušků přijede na zářijový sedmý ročník semináře Svět papoušků a lidí do kongresového centra Tři věžičky u Jihlavy britská autorka Rosemary Low. Rovněž kvůli křtu českého překladu vlastní knihy Chov papoušků, kterou vydává společnost Dona, vydavatel časopisu Papoušci. Ten je zároveň pořadatelem jihlavského setkání, které se koná jednou za dva roky právě počátkem podzimu.

Seminář proběhne v sobotu 12. září. Kapacita sálu, který pojme 200 účastníků, je však podle organizátorů zcela naplněna. Hlásit se mohou pouze náhradníci za ty účastníky, kteří se zaregistrovali dříve a dopředu odřeknou účast. Redakce časopisu Papoušci kvůli velkému zájmu o seminář už v průběhu léta požadovala úhradu účastnického poplatku předem od všech nahlášených, včetně těch, kteří původně upřednostňovali platbu až na místě. Rosemary Low na akci vystoupí s vlastní přednáškou na téma Všeobecný chov papoušků a zlepšování chovatelských podmínek, tematicky blízké knize, která vychází u příležitosti semináře. Autorka ji bude na místě také podepisovat.

V češtině vychází už její sedmá kniha

Anglický originál knihy Chov papoušků od Rosemary Low

Anglický originál knihy Chov papoušků od Rosemary Low

Rosemary Low se věnuje chovu a ochraně papoušků celý život, působila jako kurátorka v obou velkých kanárských ptačích parcích Loro Parque a Palmitos park (v Loro Parque po ní na stejnou pozici nastupoval Tony Silva). Je autorkou tří desítek knih, z nichž část vyšla i v češtině. Výhradním vydavatelem překladů do českého jazyka je vydavatelství Dona, které na trh postupně uvedlo tituly Arové v přírodě a lidské péči (2001), Proč můj papoušek…? (2002), Amazónci rodu Pionus (2002), Amazónci rodu Pionites (2003), Amazoňané (2004) a Výživa papoušků (2013). Kniha o arech je už beznadějně rozebraná a zájemci ji mohou sehnat pouze na inzertních serverech nebo v antikvariátech.

K TÉMATU: Tony Silva přiletí z USA do České republiky pokřtít svou knihu Průvodce chovem papoušků

Při psaní knih vychází Rosemary Low z vlastních zkušeností z působení v několika velkých ptačích parcích, ale také ze svého soukromého chovu. Jejími voliérami prošla řada papoušků od běžných australských druhů po velké ary, kakaduy a amazoňany. V současné době se věnuje pouze chovu loriů a pyrurů. Aktivně se také zasazuje o ochranu původních biotopů papoušků, v roce 1989 spoluzakládala mezinárodní organizaci World Parrot Trust. Část honorářů za knihy věnuje na konkrétní záchranné programy, například v roce 2002 podpořila 10 tisíci dolary Ara Project na návrat arů zelených a arů arakang do volné přírody v Kostarice. V Británii pravidelně pořádá celostátní setkání chovatelů loriů.

Úvodní koláž: Ararauna.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Evropská unie uvažuje, že zakáže chov většiny exotických zvířat. Pojďme tomu zabránit!

!!! Podpisová akce proti pozitivním seznamům ZDE !!!