V.I.P. setkání chovatelů papoušků se letos stěhuje na jih Čech, Setkání papouškářů do Dvora Králové

Dva tradiční jarní semináře pro chovatele papoušků po letech mění své lokace. V.I.P. setkání chovatelů papoušků se letos neuskuteční ve středočeských Kozovazech, ale v jihočeských Radostovicích u Mladé Vožice, Setkání papouškářů zaměřené na majitele domácích mazlíčků praktikujících volný let papoušků se stěhuje z Bohdanče u Kutné Hory do Dvora Králové nad Labem. Obě akce se tentokrát uskuteční ve stejný den, v sobotu 17. března, takže pravidelní účastníci těchto seminářů si letos budou muset vybrat, kterému dají přednost. Pořadatelé obou akcí počítají s možností ubytování účastníků a prodloužení setkání prakticky na celý víkend, respektive na sobotu a neděli.
Zájemci o V.I.P. setkání chovatelů papoušků, kteří nepochází z jižních Čech nebo Prahy, se letos patrně nevyhnou noclehu v dějišti semináře – rekreačním areálu Blatnice u Radostovic. Organizátoři z Klubu přátel exotického ptactva (KPEP) proto připravili hned tři druhy vstupného podle toho, zda zájemce dorazí pouze na seminář, nebo přespí jednu, případně dvě noci. Účast na semináři bez ubytování vyjde na 900 Kč, pro členy KPEP a Asociace chovatelů exotického ptactva (ACHEP) na 800 Kč. Ti, kteří chtějí v Blatnici přespat, zaplatí za jednu noc a polopenzi 1 300 Kč (členové KPEP a ACHEP o stokorunu méně), za dvě noci s polopenzí pak 1 700 Kč (členové KPEP a ACHEP o stokorunu méně).

Na obou seminářích vystoupí fotograf František Brzák (Foto: Jan Potůček, Ararauna.cz)

Oba semináře zahájí František Brzák

Program 13. ročníku V.I.P. setkání bude tvořit pět přednášek. Úvodní prezentaci bude mít fotograf a chovatel ochočeného ary hyacintového František Brzák, který pohovoří o svých cestách do brazilského Pantanalu, kde fotografoval divoké ary hyacintové, jaguáry a další zvířata. Mimochodem, s Františkem Brzákem se budou moci ve stejný den potkat i účastníci Setkání papouškářů ve Dvoře Králové nad Labem, kam odcestuje hned po přednášce v rekreačním středisku Blatnice. Druhou přednášku na V.I.P. setkání chovatelů obstará veterinářka MVDr. Helena Vaidlová, která přítomné seznámí s praktickými veterinárními zákroky u papoušků. Její manžel, kurátor ptáků pražské zoologické zahrady Antonín Vaidl, poté přednese příspěvek o záchranných programech a in situ projektech pro papoušky.

K TÉMATU: Kurátorka Loro Parque Márcia Weinzettl v Česku: v Kozovazech přednášela o arech kobaltových

Ani letos nebudou chybět na V.I.P. setkání chovatelů zahraniční řečníci. Dr. Franz Robiller z Německa pohovoří o třicetiletých zkušenostech s chovem amazoňanů kubánských, jeho krajan Jurgen Geil bude prezentovat svůj život s papoušky, například chov vzácných pejů červenolesklých. Na závěr celého semináře je večer připravena diskuse se všemi (až na Františka Brzáka) přednášejícími. Zahraniční přednášky budou tlumočeny do češtiny. Kapacita semináře je omezena na 100 účastníků, zájemci se mohou hlásit prostřednictvím přihlášek na webu www.kpep.cz nejpozději do 12. března. Účastnický poplatek se hradí buď předem převodem na účet nebo hotově při prezenci na místě konání semináře.

Papouškáři se setkají poblíž Zoo Dvůr Králové

Setkání papouškářů 2018, které pravidelně v polovině března pořádá propagátor volného letu papoušků Zdeněk Krňávek ze Šumperka, se letos uskuteční v penzionu Za vodou ve Dvoře Králové nad Labem. Jde o podvečerní akci, přednášky začínají až v 16 hodin a tak většina účastníků zřejmě využije možnosti ubytování ze soboty na neděli. Stejně jako V.I.P. setkání chovatelů i tento seminář otevře svojí přednáškou fotograf František Brzák, který pohovoří o svých cestách za papoušky do Jižní Ameriky a na další kontinenty. Zdeněk Krňávek si pro letošek připravil prezentaci o přirozeném odchovu arů araraun a umělém líhnutí a odchovu kakadu hravraních. Radovan Kolek oficiální část programu zakončí prezentací o zlomenině křídla a následné rekonvalescenci u volně létající ary ararauny.

ČTĚTE TAKÉ: Záchrana nohy mláděte a registrace žaků CITES. Papouškářské setkání v Bohdanči přilákalo 60 účastníků

Zájemci o účast na Setkání papouškářů zaplatí za vstup 200 korun (v ceně je i večeře), společně ubytováním na jednu noc vyjde účastnický poplatek na 700 korun. Rezervaci na seminář je nutné závazně objednat na telefonních číslech 605 111 153, 731 657 902 anebo na e-mailu recepce@penzionzavodou.cz. Sobotní odpoledne před samotným seminářem, případně neděli (pro účastníky, kteří přenocují) lze využít k návštěvě zoologické zahrady ve Dvoře Králové nad Labem, která má zajímavou kolekci afrických papoušků rodu Poicephalus. Server Ararauna.cz se pokusí přinést z obou akcí vlastní reportáže.

Úvodní foto: Jan Potůček, Ararauna.cz
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..