Policie na východní Jávě zabavila v ilegálních chovech 443 papoušků: eklektů, kakadu i loriů

Bezprecedentní zásah proti překupníkům exotického ptactva provedla policie na východní Jávě. Během akce, která se zaměřila na nelegální chovy ptáků odchycených z volné přírody, muži zákona zabavili 443 opeřenců 11 druhů. Mezi nimi bylo 68 exemplářů kriticky ohrožených ptáků. Podezřelí s nimi obchodovali jak napřímo, tak přes internet, přičemž online obchody vedla žena označovaná iniciálou A. Ta je nyní vyšetřována společně s ostatními zadrženými překupníky. Policejní akce proběhla toto úterý 9. října ve vesnici Curahkalong Village ve východojávském okrese Bangsalsari, informoval web Beritasatu.com.
Mezi zabavenými ptáky bylo 212 dospělých eklektů různobarvých a čtyři mláďata tohoto druhu, čtyři loriové tříbarví, šest loriů červených, 99 kakadu žlutočečelatých, 23 kakadu moluckých, 82 kakadu Goffinových, pět kakadu palmových, jeden kakadu bílý, jeden špaček srílanský, šest holubů korunáčů vějířových a 61 vajec eklektů různobarvých a kakaduů. Policisté se zaměřili na chovatelské zařízení Bintang Terang, které mělo od roku 2005 povolení k chovu ohrožených druhů a k jejich vývozu. Jeho platnost však vypršela v roce 2015 a zařízení fungovalo dál nelegálně. Nadále však vyváželo ohrožené druhy i do zahraničí.

K TÉMATU: Tomáš Ouhel: Chceme přesvědčit Indonésany, aby na pěvecké soutěže pouštěli jen ptáky odchované v zajetí

Zabavení exoti skončili v zařízení Agentury ochrany přírody, kde posoudí jejich zdravotní stav a rozhodnou o jejich případném návratu do přírody. Policisté jsou přesvědčeni o tom, že i v dalších městech na východní Jáv existují další nelegální chovy exotických ptáků a hodlají se na ně v nejbližší době zaměřit. Stejně tak na Jávě probíhá i kampaň Silent Forest na záchranu pěvců, které místní obyvatelé rádi vybírají z hnízd, chovají je v zajetí a podnikají s nimi pěvecké soutěže. Kvůli tomu již v přírodě takřka vyhynula např. kraska krátkoocasá jávská, již se daří v zajetí rozmnožovat například pražské zoologické zahradě.

Úvodní foto: Beritasatu.com
Předchozí článek

Výskyt papouška nočního potvrzen v Jižní Austrálii. Po nálezu peří jej prozradil hlas

Dálší článek

Přehled ptačích burz a výstav pro víkend 12. až 14. října 2018

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější