Na Chomutovsku se 20. června sejdou vyznavači volného letu papoušků, plánují i zajímavé přednášky

UVNITŘ POZVÁNKA – Druhý ročník setkání vyznavačů volného létání ochočených papoušků plánují na sobotu 20. června do kempu Dubina ve Vysoké Peci u Chomutova chovatelé Radka Fejfarová a Jan Havránek. Stejně jako v loňském roce se na akci podílí i společnost Laguna, která se stará o opuštěné, nechtěné a týrané papoušky. Zúčastnit se může i široká veřejnost, samotní chovatelé pak v kempu mohou strávit celý prodloužený víkend od 18. do 21. června. Sobotní veřejný program s ukázkami volného létání papoušků (slíbený je i prolet ary hyacintového) doplní i tři odborné přednášky od fotografa Františka Brzáka, předsedkyně spolku Laguna Magdaleny Žohové a veterinářky MVDr. Veroniky Plhákové.

Cestovatel a fotograf divokých zvířat František Brzák pohovoří o své letošní únorové cestě za papoušky a dalšími zvířaty do Kostariky, kam jej doprovázeli i manželé Trhoňovi. Během této expedice se jim podařilo vyfotografovat kromě jiných ptáků i volně žijící a hnízdící ary zelené a ary arakangy. Jejich a další snímky si budou moci účastníci prohlédnout během komentované fotoprojekce. Magdalena Žohová naváže přednáškou o činnosti společnosti Laguna a pomoci hendikepovaným papouškům. Na závěr pak vystoupí veterinářka Veronika Plháková s přednáškou na témata pozření cizího tělesa a otrava u papoušků, která majitelé ochočených papoušků řeší velice často.

Loni sraz přilákal na 300 lidí, létalo 28 papoušků

Série přednášek začíná po volném létání papoušků od 18:30 hod. a zúčastnit se jich může kdokoli, kdo uhradí vstupné 50 korun (děti do 15 let mají účast zdarma). Veškerý výtěžek z akce půjde na podporu společnosti Laguna. Ti, co budou chtít na místě přespat a nebudou mít vlastní stan nebo karavan, si mohou dopředu zamluvit chatku v kempu. Zájemci se ale musí dopředu nahlásit pořadatelům setkání na telefon 773 578 410 nebo 604 406 491. Občerstvení je v kempu zajištěno. Opatření proti šíření koronaviru se budou na místě řešit podle aktuální situace a platných nařízení vlády.

Loňský první sraz „volnoletců“ přilákal do kempu Dubina na 300 lidí, kteří mohli obdivovat celkem 28 papoušků. Mezi volně létajícími exoty převažovali arové ararauny, nechyběl ale ani kriticky ohrožený ara kaninda či největší papoušek světa, metrový ara hyacintový (mazlíček fotografa Františka Brzáka). Sraz se konal v době, kdy se Amazonie potýkala s extrémními požáry a společnost Laguna do Jižní Ameriky vyslala dva zástupce, aby pomohli se záchranou divokých zvířat. Na srazu proběhla na toto téma přednáška a přítomní mezi sebou vybrali na činnost dobrovolníků v Paraguay částku 10 tisíc korun. Část peněz opět putovala na pokrytí provozních nákladů společnosti Laguna.

Na Chomutovsku létal ara hyacintový a ara kaninda. Sraz volnoletců přilákal na 300 zvědavců

Úvodní foto: Pavel Kovalančík

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..