Brazilci natočili velkou anakondu, jak ulovila a sežrala aru araraunu

Nezvyklé záběry anakondy, která ulovila a zardousila dospělého papouška aru araraunu, pořídili a zveřejnili zástupci brazilské neziskové organizace Instituto Arara Azul. K útoku hada došlo na farmě Baía das Pedras, která se nachází v Pantanalu v brazilském státě Mato Grosso do Sul. Podle autora videa se arové v době útoku nacházeli na svém obvyklém nocovišti na pozemku farmy. Hladová anakonda ptáky překvapila a na jednoho z nich zaútočila. „Kromě ptáků se anakonda živí vejci, savci a plazy. Podobné události jsou ale v přírodě pozorovány jen zřídka,“ uvedl Institut Arara Azul u videa, které zveřejnil na své oficiální stránce na Facebooku.

Útok velkého hada na aru byl zdokumentovaný již před třemi lety v brazilském Buraco das Araras ve státě Jardim. „Šlo o aru zelenokřídlého, kterého ulovil hroznýš. Ale toto je podle všeho první záznam úspěšného útoku anakonody na aru,“ uvedla organizace. „Děkujeme Vincentu Limovi za zaznamenání této události a Projeto Tatu-Canastra, Arnaud a Fazenda Baía das Pedras za sdílení tohoto neuvěřitelného videa,“ dodal institut. Scéna, jak anakonda dusí a žere aru, nenechala fanoušky Institutu Arara Azul chladnými. „Nevím, jak se s tím vypořádat. Jaká škoda,“ postěžoval si jeden z nich. „Je smutné sledovat takovou scénu,“ uvedl druhý. „Je to součást koloběhu přírody, ale je to tak smutné…“ doplnil další.

Australan zachytil, jak třímetrová krajta ulovila a sežrala celého kakadua žlutočečelatého

Podobných případů bylo zdokumentováno více

Institut tušil, že zveřejněním videa vyvolá rozruch. „Ačkoli jsou taková setkání neobvyklá a dramatická, jsou součástí přírody,“ uklidňovali zástupci organizace fanoušky na sociálních sítích. Případ si v ničem nezadá s podobnou situací, kterou loni v červenci zachytil Australan Gary Montangero v Cairnsu v severním Queenslandu. Na střeše jeho domu se uvelebila třímetrová krajta, které se podařilo schovat v okapu a v příhodný okamžik lapila kakadua žlutočečelatého. Ve chvíli, kdy jej mocným sevřením dusila, vyšel Montanger ze dveří a spatřil hada, jak visí z okapu dolů a snaží se svoji kořist pozřít. Gary Montanger ji přitom fotografoval a natáčel a záběry poté zveřejnil na sociálních sítích.

Magazín National Geographic zase v roce 2017 zveřejnil video, na kterém je zachycen úspěšný útok ocelota na aru zelenokřídlého v Peru. Papoušek se pohyboval po jílovitém břehu řeky, přímo proti turistické pozorovatelně, když na něj zaútočila šelma a za krk jej vytáhla do blízkého lesa. Celou situaci zachytil na mobilní telefon obchodní ředitel rezervace Tambo Blanquillo Stefano Raffo, který video poskytl redakci časopisu. Podle jeho slov je velmi neobvyklé spatřit ocelota při lovu, a ještě vzácnější jej při tom zachytit na kameru. Unikátní záběry proto hned obletěly doslova celý svět (video si můžete pustit v článku níže).

Unikátní video zachycuje úspěšný útok ocelota na aru zelenokřídlého v Peru

Úvodní foto: Instituto Arara Azul

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..