Druhý ročník semináře o volném letu papoušků přilákal do Zábřehu a Šumperka přes 60 zájemců

Seminář o volném letu papouškůUVNITŘ VIDEO – Na šedesát účastníků přijelo uplynulou sobotu 12. dubna na druhý ročník semináře o volném letu papoušků do Zábřehu na Moravě. Oproti loňskému úvodnímu setkání šlo o víc než dvojnásobný počet zájemců, letos do motorestu U kováře dorazili chovatelé i z víc než třísetkilometrové vzdálenosti ze severočeského Mostu či dokonce ze Slovenska (konkrétně z Bratislavy). Program akce sestával z praktických rad k chovu papoušků jako domácích mazlíčků, o výchově, vhodné kleci, krmivu, apod.

Podporujeme projekt „Tady je nám dobře“

Účastníci se také dozvěděli podrobnosti o projektu Tady je nám dobře, který si klade za cíl označovat kamenné obchody se zvířaty, v nichž se personál dokáže fundovaně postarat o velké druhy papoušků, aniž by trpěli. Projekt prezentoval vydavatel a šéfredaktor serveru Ararauna.cz Jan Potůček, který se zaměřil na jednotlivé body „Patera správného zverimexu“ a vysvětlil, jakým způsobem se mohou do projektu zapojit další zájemci. Přímo na místě pak rozdal dobrovolníkům samolepky a letáky pro označování prodejen, jež splňují podmínky „patera“.

K TÉMATU: Tradice srazů a seminářů o volném letu papoušků bude pokračovat i v roce 2014

Třetím bodem programu bylo promítání instruktážních videí i záznamů z praktického výcviku volného letu papoušků a diskuse na téma, jak naučit papouška, aby se bez kšír při volném letu vracel ke svému majiteli. Účastníci si také na místě mohli zakoupit různé palmsky pro papoušky a zábavné předměty z nabídky e-shopu Čoko-papoušek.cz. Velmi důležitou součástí akce byla výměna zkušeností, majitelé papoušků nebo lidé, kteří vážně uvažují o pořízení většího druhu papouška a chtějí vyzkoušet volný let, se mohli ptát na otázky spojené s výchovou domácích mazlíčků a nejčastějšími potížemi.

Další hromadný let se chystá na léto

Po teoretické části semináře se účastníci přesunuli do patnáct kilometrů vzdáleného kempu-přehrady Krásné u Šumperka, kde proběhlo praktické vypouštění papoušků a volné lety. Arové si létali podle libosti, kam chtěli, a účastníci semináře se mohli jejich majitelů vyptávat na různé praktické informace. Bylo možné také vypozorovat rozdíl v kondici mezi papoušky, kteří volně létají již delší dobu a kteří s tím teprve začínají. Ukázky volného létání se konkrétně zúčastnili papoušci Bára s Endym (ara ararauna), Bára a Cyril (ara ararauna), Bára a Robin (ara harlekýn a ara zelenokřídlý), Armando (ara ararauna), Bertík a Anetka (žako velký – na kšírech) a Chico (žako velký), který byl rovněž na kšírech, ale v těchto dnes se již obejde bez nich a zdá se, že se mu to líbí mnohem víc.

ČTĚTE TAKÉ: Rekord v počtu volně létajících papoušků v Česku: 12 araraun a jeden žako u Šumperka

Stejně jako loni se mi i při letošním setkání na Krásném podařilo sehrát s našimi araraunami Bárou a Endym scénku, kdy je pošlu samotné vzduchem domů na šest kilometrů vzdálené šumperské sídliště (viz mapa) a sám za nimi jedu autem. Za patnáct minut jsme setkáme před panelákem, kde bydlíme… Co dodat závěrem? V první řadě upřímné poděkování Všem, kteří se setkání zúčastnili a pozvání na další letošní setkání, které proběhne v létě opět na Krásném u Šumperka. Termín ještě upřesníme a do té doby LETU ZDAR a papouškům dobrý vítr do křídel!

Příprava na volný let ary zelenokřídlého a ary ararauny na Krásném u Šumperka (Foto: Jan Potůček, Ararauna.cz)
Příprava na volný let ary zelenokřídlého a ary ararauny na Krásném u Šumperka (Foto: Jan Potůček, Ararauna.cz)

Úvodní foto: Jan Potůček, Ararauna.cz

Předchozí článek

Evropský parlament schválil nařízení o invazních druzích, v pozměněné podobě od Pavla Poce

Dálší článek

Přehled ptačích burz a výstav pro víkend 18. až 20. dubna 2014

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější