Češi si na dálku adoptují kakaduy z australského záchranného centra Kaarakin. Jak na to?

UVNITŘ VIDEO – Dvanáct virtuálních adopcí zvířat z australského záchranného centra Kaarakin, které se specializuje na léčbu a zpětné vypouštění poraněných černých druhů kakaduů do volné přírody, již zaplatili přispěvatelé z České republiky. Zatím dva poslední certifikáty pro dárce předal koordinátor tuzemské sbírky pro Kaarakin Milan Habrcetl na setkání chovatelů Severovýchodních Čech ve Skaličce u Hradce Králové členům ZO ČSCH Exotáři Východní Čechy Daně Havelkové a Aleši Flekačovi. Na stejné akci si certifikát objednal i přednášející chovatel mutačních neofém modrohlavých a výstavních zebřiček Martin Papač, jeho přítelkyně Petra Pelikánová a také chovatel Ondřej Hofman.
„Adopce má fixní cenu 30 australských dolarů (v přepočtu asi 500 korun, pozn. red.) za jednu časově neomezenou adopci. Zájemci obdrží certifikát adoptovaného zvířete (Kaarakin má především černé kakaduy, ale i početnou skupinu psů Dingo). Adopční certifikát není výlučný, tzn. stejné zvíře může adoptovat kdokoli,“ sdělil serveru Ararauna.cz Milan Habrcetl. Zájemci z České republiky si dosud adoptovali jednoho psa Dingo, jednoho kakadua inka a dalších 10 černých kakaduů, konkrétně pak kakaduy krátkozobé, černé a havraní. „Na adopcích se tedy zatím podařilo vybrat 360 australských dolarů,“ konstatuje Milan Habrcetl, který od loňského podzimu pořádat sbírky na podporu Kaarakinu na velkých exotářských výstavách v Česku.

Certifikáty o adopci pro dárce z České republiky (Foto: Milan Habrcetl)

Jedna adopce vyjde na 500 korun

Zájemci o adopci kakaduů nebo psů Dingo v australském centru Kaarakin mohou poukázat platbu 500 Kč na účet v České republice a Milan Habrcetl následně objedná certifikát a pošle platbu přes portál Kaarakinu. „Pro tuzemské dárce se podařilo zajistit elektronické doručení certifikátu a tisk a laminaci děláme lokálně – tím odpadla potřeba platit 18 australských dolarů (300 korun) za poštovné z Austrálie,“ podotýká Milan Habrcetl. Od první propagační akce, která proběhla loni v říjnu na mezinárodní výstavě EXOTA Olomouc 2019, se dosud podařilo v České republice vybrat již 2 300 australských dolarů (takřka 38 tisíc korun). „Za to patří všem, kdo se podílel a přispěl, velké poděkování,“ říká Milan Habrcetl.

K TÉMATU: Projekt na záchranu poraněných kakadu havraních slaví: do přírody vrátil již 500 papoušků

Kaarakin, plným názvem Kaarakin Black Cockatoo Conservation Centetr, sídlí nedaleko Perthu v Západní Austrálii a zaměřuje se na ošetřování, léčení a zpětnou reintrodukci nemocných nebo zraněných kakaduů krátkozobých, černých a havraních po rekonvalescenci zpět do přírody. Zabývá se také ochranou a obnovou přírodních biotopů, zejména pak výsadbě dřevin nezbytných k potravě a hnízdění černých kakadu. Pořádá také výukové a osvětové přednášky a také dny otevřených dveří pro zájemce, kteří se mají zájem dozvědět a případně zapojit do činnosti tohoto dobrovolnického spolku. Sbírka v České republice na podporu Kaarakinu pokračuje, přispět bude možné i na tradičních velkých výstavách a akcích.

Úvodní foto: Kaarakin
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..