Ani déšť nepřekazil druhý ročník srazu chovatelů papoušků ve Vysoké Peci u Chomutova

UVNITŘ FOTOGALERIE – Tento víkend proběhl sraz chovatelů papoušků ve Vysoké Peci u Chomutova. Celé setkání bylo organizováno na podporu společnosti Laguna, která se stará o handicapované papoušky. Již druhý ročník srazu mírně poznamenalo počasí, ale přesto se přišla podívat spousta milovníků zvířat i chovatelé z širokého okolí. V kempu Dubina se nad hlavami návštěvníků prohánělo doslova hejno papoušků. Od menších arating slunečních až po velké zástupce arů. Velkým tahákem byl jistě ara hyacintový, ovšem pohled na spokojeně řvoucí ary ararauny, zelenokřídlé, žlutokrké, kanindy a další byl úchvatný. Návštěvníci mohli obdivovat nejen krásu létajících exotů, ale také cvičení papoušků na kšírkách pro ty, které teprve první volný let čeká.

Tato akce rozšířila zájem o chov papoušků – volnoletců a účastníci mohli nasbírat spoustu rad do jejich začátků. Stánek zde měla i veterinární lékařka specializující se na papoušky, MVDr. Veronika Plháková, ke které si chovatelé mohli přijít pro rady, ale také i kompletní vyšetření papoušků. V areálu kempu byla také možnost zakoupení upomínkových předmětů. Výtěžek z prodeje byl celý věnován společnosti Laguna. Byla zde i možnost zakoupení pískových brusných bidel od Jany Birulové ze skupiny Papoušci v akci. A nechyběl zde samozřejmě ani velký cestovatel a profesionální fotograf František Brzák s manželkou a jejich ochočeným arou hyacintovým Kubíkem.

Série přednášek až do pozdního večera

Skvělý den byl zakončen blokem přednášek. Jako první přednášela MVDr. Veronika Plháková, která posluchače seznámila s problematikou otrav a pozřením cizích těles u papoušků, které zajímavě doplnila četnými případy z její praxe. Po ní přednášela Magdalena Žohová ze společnosti Laguna o jejich zkušenostech se zachraňováním handicapovaných papoušků. Třetím přednášejícím byla MVDr. Veronika Trhoňová PhD. s přednáškou o správné výživě papoušků. Poslední, nicméně velmi zajímavou přednášku měl František Brzák, který svým osobitým stylem popisoval zážitky z cest, které doplnil o nádherné fotografie nejen papoušků z Kostariky.

Organizátorům setkání Janu Havránkovi a Radce Fejfarové patří dík za pěkně uspořádanou akci a již nyní se můžeme těšit na třetí ročník, který se uskuteční opět v kempu Dubina u Vysoké Pece na Chomutovsku. Do té doby můžete navštívit několik podobných srazů plánovaných na letošní léto. Již přespříští sobotu 4. července půjde o druhý ročník Papouščího dne na Rozkoši ve východních Čechách, který bude probíhat od 10 hodin u kiosku „Myší díra“ v Autocampu Rozkoš u České Skalice. O měsíc později, v sobotu 1. srpna, proběhne tradiční celostátní sraz vyznavačů volného létání papoušků u nádrže Krásné na Šumpersku. Na již osmém ročníku Papouščího dne bude možné vidět přes 100 papoušků a pravidelně se ho účastní přes tisíc milovníků exotických ptáků.

Úvodní foto: MVDr. Veronika Plháková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..