Kdo vyhrál lednovou fotosoutěž diskusního fóra Ararauny? V únoru soutěžíme o balení cedrových ořechů

Vítězný snímek lednové fotosoutěžeJasným vítězem lednové fotosoutěže diskusního fóra Ararauna.cz na téma „Dobrůtky pro papoušky“ se stal Vít Horák se snímkem ochočeného ary žlutokrkého Nobiho a aratingy jendaje Ferdy. Papoušci si na fotografii (viz úvodní foto tohoto článku) pochutnávají na čerstvě utrženém zeleném krmivu. „U nás je největší odměnou čerstvá rostlinka,“ napsal k snímku autor, jemuž tímto ještě jednou gratulujeme. Do soutěže se zapojilo celkem 11 chovatelů a prakticky všechny snímky zobrazovaly ochočené papoušky – domácí mazlíčky. Nejčetněji byli zastoupeni arové (především ararauny, ale i ara arakanga či zmiňovaný ara žlutokrký), dále amazoňani a žakové, nechyběl však ani alexandr čínský a papoušek senegalský.

Všechny soutěžní snímky si můžete prohlédnout na této stránce přímo v diskusním fóru Ararauna.cz. Vítězná fotografie bude po celý únor vystavena na hlavní stránce diskusního fóra, výherce získal jako věcnou cenu dva náramky na ruku s logem vyznavačů Free Flightu – volného létání papoušků. Jsme rádi, že tentokrát jsme nemuseli řešit problém s porušováním pravidel jako u vánoční fotosoutěže, kdy někteří soutěžící pod různými identitami několikrát hlasovali pro svoji vlastní fotografii. Díky tomu můžeme zachovat otevřené hlasování a výběr vítězů přímo na uživatelích diskusního fóra, kteří vybírají nejlepší snímek v jednoduché anketě.

Kolik ořechů je v jednom kilogramu cedrů?

Cedrové ořechyPo několika fotosoutěžích si v únoru od fotografování odpočineme a otevíráme velkou tipovací soutěž o další věcnou cenu – 1 kg balení cedrových ořechů v ceně 249 Kč. Získá ho ten uživatel diskusního fóra Ararauna.cz, který v tomto diskusním vlákně nejpřesněji odhadne, kolik oříšků obsahuje kilogramové balení cedrů. Pozor! Protože cedrových oříšků je několik druhů o různých velikostech a ořechy stejného druhu také nebývají úplně stejné, tipovací soutěž se týká jednoho konkrétního kilogramového balení cedrových ořechů, které je na snímku v odkazovaném diskusním vláknu. Tipovat můžete do 9. března 2015 tak, že přímo v diskusi založené na toto téma napíšete odpověď s vaším odhadem.

K TÉMATU: Cedrové ořechy: zásobárna vitamínů, aminokyselin a jódu nejen pro papoušky

Každý uživatel může tipovat jen jednou. Vyhraje ten soutěžící, jehož tip bude nejblíže skutečnosti. Správná odpověď, tedy počet ořechů v konkrétním kilogramovém balení cedrů, bude zveřejněna současně se jménem vítěze, nejdříve však den po uzávěrce tipování, tedy 10. března 2015, přímo na hlavní stránce diskusního fóra Ararauna.cz. Opět žádáme soutěžící, aby kvůli tipování nezakládali duplicitní uživatelské účty a nepokoušeli se tipovat několikrát. Takové jednání bychom považovali za porušení pravidel a soutěžícího bychom museli diskvalifikovat (nemluvě o zablokování duplicitních účtů). Cedrové ořechy do soutěže věnoval eshop Čoko-papoušek.cz.

Úvodní foto: Vít Horák

Předchozí článek

Na návštěvě u Ondřeje Štafka, chovatele jihoamerických papoušků, zvláště amazoňanů

Dálší článek

Kolumbijská policie zabavila pašerákovi téměř 20 neopeřených mláďat arů araraun z přírody

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější