Skupina Uzavřená křídla uspořádala u Mělníka volné létání papoušků pro veřejnost

UVNITŘ FOTOGALERIE A VIDEO – Již minulý rok jsme začali s naší skromnou akcí „Létání pro veřejnost“. Začalo to tím, že se nás lidé velmi často ptali, zdali by se za námi mohli přijet podívat a vidět naše volně létající papoušky v akci. Bohužel naše srazy na létání neplánujeme nikterak dopředu, a tak jsme vymysleli tuto akci s konkrétním datem, na kterou mohl přijít naprosto kdokoli. Minulý rok slavila úspěch, a tak jsme se ji rozhodli letos uspořádat znovu. Létání pro veřejnost jsme plánovali poměrně dlouho – šlo především o to, aby se ho mohlo zúčastnit co nejvíce našich členů. Datum a místo vyšlo na neděli 17. září, kousek od Mělníka.
Počasí bohužel zhruba týden před akcí nevypadalo vůbec dobře, každá předpověď hlásila špatné počasí – ať už déšť, bouřku či nízké teploty. Dali jsme tomu čas a nakonec se vše dva dny před akcí vyjasnilo a bylo jasné, že nás déšť mine. Nakonec na nás během akce dokonce i vykouklo sluníčko.

11 papoušků na volno a devět na kšírech

V den akce se lidé začali sjíždět již od 13:30, ačkoliv začátek byl naplánovaný na 14:00 – asi se nemohli dočkat papoušků. Postupně jsme se na místo začali sjíždět i my, naši papoušci a samozřejmě další návštěvníci. Navštívilo nás i několik dalších papoušků s chovateli, které jsme dosud osobně neznali – například žako, amazoňan, kakadu či mníšek. Nechyběla ani naše nová vlajka. Akce probíhala ve velmi vlídném a přátelském tempu. Vytvořilo se několik skupinek, každý si našel někoho, s kým se dal do řeči, většinou ohledně výchovy, výživy či o volném létání papoušků. S jinými chovateli jsme si vyměnili spoustu nedocenitelných rad a zkušeností. Papoušci si to také velmi užívali.

K TÉMATU: Jihlavská zoo ukázala volné lety papoušků, z Prahy přijela skupina Uzavřená křídla

Největším překvapením srazu byl žako Oskárek, kterému nestačili ani velcí arové. Mimo jiné se do volného létání připojila naše kakaduí kamarádka Lily a také papoušek patagonský Kevin. Mezi tolika papoušky byl vůbec poprvé a zvládl to bravurně. Celkově se akce povedla naprosto na jedničku – lidé se bavili, papoušci si to užili a měli jsme krásné počasí. Z akce jsme měli tak dobrý pocit, že bychom „Létání pro veřejnost“ chtěli příští rok pořádat alespoň dvakrát. Ještě jednou tedy všem moc děkujeme za návštěvu a těšíme se na vás příští rok!

Místo srazu zvolila skupina Uzavřená křídla záměrně v otevřené krajině mezi poli, aby papoušci neměli kam ulétnout (Foto: Karlos Otruba, Uzavřená křídla)
Dva ze tří žaků, kteří se účastnili létání pro veřejnost (Foto: Karlos Otruba, Uzavřená křídla)
Zájem vzbuzovala i nová vlajka skupiny Uzavřená křídla (Foto: Karlos Otruba, Uzavřená křídla)
Mníšek šedý a amazoňan modročelý přihlíželi volnému létání na kšírách (Foto: Karlos Otruba, Uzavřená křídla)

FOTOGALERIE: Další fotografie z akce si můžete prohlédnout na webu skupiny Uzavřená křídla

Soupis papoušků na akci

Volnoletci:

Papoušek patagonský 1x
Aratinga sluneční 1x
Ara arakanga 2x
Ara ararauna 4x
Ara červenoramenný 1x
Žako velký 1x
Kakadu bílý 1x

Na kšírách:

Ara ararauna 3x
Amazoňan pomoučený kostarický 1x
Amazoňan modročelý 1x
Ara arakanga 1x
Mníšek šedý 1x
Žako velký 2x

Zájem lidí o volné létání papoušků byl velký (Foto: Karlos Otruba, Uzavřená křídla)
Papoušek patagonský Kevin si také zalétal na volno (Foto: Karlos Otruba, Uzavřená křídla)
Celkový pohled na promíchané chovatele a veřejnost na mělnickém srazu „volnoletců“ (Foto: Karlos Otruba, Uzavřená křídla)
Mládě ary arakangy bylo zatím na kšírách (Foto: Karlos Otruba, Uzavřená křídla)

Úvodní foto: Karlos Otruba, Uzavřená křídla
Předchozí článek

Hurikán Irma ohrožoval 230 amazoňanů portorických, evakuovali je do jedné místnosti

Dálší článek

Přehled ptačích burz a výstav pro víkend 22. až 24. září 2017

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější