Češi opět vyvezli odchovy papoušků do Loro Parque, po loňské premiéře jde o druhou zásilku

Největší papouščí park na světě, Loro Parque na kanárském ostrovu Tenerife, získal již druhou zásilku papoušků od českých chovatelů. Po loňské premiéře došlo minulý týden k druhému vývozu českých odchovů na Tenerife. „Úspěch českých chovatelů. Další skupina kvalitních papoušků z České republiky míří do Loro Parque na Tenerife. Po první loňské zásilce papoušků z České republiky, která dopadla výborně, čeští chovatelé obohatili kolekci Loro Parque i letos,“ upozornil na Facebooku vydavatel časopisu Nová EXOTA Jan Sojka, který vývoz papoušků pro Loro Parque zajišťoval.
Pro Araraunu Jan Sojka dodal, že Loro Parque měl zájem především o středně velké druhy australských papoušků. „Šlo zejména o roselovité, například rosely žlutohlavé, žlutobřiché či žlutolící, ale i o barnardy límcové,“ přiblížil. „Zasílali jsme ale i jihoamerické papoušky. Zoo Olomouc poskytla odchovy nandejů černohlavých, Forpus klub čisté přírodní formy několika druhů papoušíčků. Do Loro Parque jsme zasílali i alexandry čínské,“ dodal Jan Sojka. Na Tenerife jsou s papoušky od českých chovatelů spokojeni. Někteří ptáci z loňské zásilky letos úspěšně zahnízdili. „Například barnardi límcoví a papoušci kouřoví,“ upřesnil Jan Sojka.

Zájem je pouze o čisté přírodní formy

Vydavatel Nové EXOTY zároveň funguje i jako exkluzivní dovozce papoušků z Loro Parque do regionu střední Evropy. Jeho společnost Parrot Servise provozuje v Olomouci rovněž karanténní stanici s licencí od ministerstva životního prostředí, kde mohou dovezení papoušci projít karanténou, pokud jejich budoucí majitelé nemají vhodné karanténní zařízení. Aktuálně nabízené druhy papoušků z Loro Parque se pravidelně objevují v inzerci časopisu Nová EXOTA. Parrot Service od letošního roku také nabízí tukany z faremního chovu v Argentině. V první letošní zásilce dovezl tukany obrovské a v Evropě téměř nechované tukany pestré. Oba druhy si objednala např. zoologická zahrada v Košicích na východě Slovenska.

K TÉMATU: Čeští chovatelé poprvé hromadně vyvezli papoušky do Loro Parque na Tenerife

Vývozy českých odchovů papoušků do Loro Parque mají pokračovat. Podle Jana Sojky je pravděpodobné, že další zásilka odletí na Tenerife ještě letos. „Papoušky odebíráme od zkušených chovatelů, kteří se věnují chovu čistých přírodních forem a mají zdravé chovy. Rádi ale přijmeme nabídky i od dalších chovatelů,“ říká Jan Sojka. Před exportem papoušci prochází karanténou v České republice a další poté i na Tenerife. U loňské první zásilky se nevyskytl žádný zdravotní problém a všichni ptáci let z Prahy na Kanárské ostrovy přežili. Vývoz a dovoz ptáků z Loro Parque je o to jednodušší, že Kanárské ostrovy náleží ke Španělsku a jsou tedy součástí Evropské unie.

Úvodní foto: Jan Sojka, Nová EXOTA
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..