Zloději vykradli papouščí farmu Tonyho Silvy na Floridě. Jednoho se podařilo chytit

UVNITŘ FOTO A VIDEO – Floridská policie zadržela v Miami jednoho ze členů skupiny zlodějů, kteří v průběhu letošního léta vykrádali ptačí farmy ve floridské metropoli a začátkem července napadli i chovné zařízení známého ornitologa a publicisty Tonyho Silvy. Zloděj Yoannel Martinez byl zadržen při pokusu o prodej odcizených ptáků, kteří patřili dalšímu chovateli z Miami. „Ptáci měli na nohách stále své původní kroužky, takže je bylo možné identifikovat,“ informoval Tony Silva na svém profilu na Facebooku. Vyšetřovatelé podle něj stále nepokročili při hledání jeho papoušků. „Od všech ptáků ale mám výsledky genetických testů, takže budeme schopni identifikovat i jejich případné potomky,“ uvedl Silva.
Z farmy zmizelo 54 ptáků, výhradně chovných párů menších a středně velkých jihoamerických papoušků rodu pyrura a aratinga. Konkrétně šlo o pyrury perlové, modrobradé a zelenolící, aratingy hnědohrdlé, tmavohlavé, sluneční, kropenaté, dlouhoocasé, oranžovočelé a nandeje černohlavé. „Vždy jsem razil politiku otevřených dveří. Návštěvníci, i když přišli bez předchozí domluvy, byli vždy vítáni. Mnoho z nich u mě dokonce přespalo. Každý týden trávím mnoho hodin tím, že pomáhám chovatelům po celém světě. Věnuji jim čas, o který okrádám svoji rodinu a ptáky. Dělám to proto, že jsem nadšenec do chovu ptáků. Tato otevřenost mohla být důvodem, proč jsem byl nedávno vykraden,“ míní Tony Silva.

Před krádeží farmu navštívili jako chovatelé

Zloději podle něj očividně jeho farmu v minulosti navštívili, protože se zaměřili na konkrétní páry. „Věděli také, kde se nachází kamery a senzory. Hlídač, který má na starost celý areál farmy, tvrdí, že nic neslyšel,“ uvedl Tony Silva. Ze záznamů bezpečnostních kamer u příjezdové cesty k farmě vyplývá, že zloději byli tři a kryl je řidič v autě zaparkovaném opodál, aby z kamery nebylo možné přečíst identifikační značku. Podle Silvy šlo o Hispánce, protože soused z vedlejšího pozemku slyšel, jak se baví španělsky. „Vozidlo jsme identifikovali jako černý Ford F150, pravděpodobně model z let 2003 až 2004. Policie se snaží z různých záznamů bezpečnostních kamer identifikovat jeho značku,“ dodal Tony Silva.

Zloději na videozáznamu bezpečnostní kamery (kliknutím do obrázku spustíte video):

Kamery před ptačí farmou zaznamenaly, že auto se v okolí pohybovalo již několik dní a monitorovalo aktivity na pozemku farmy. Tony Silva zveřejnil na Facebooku fotografie a krátký videozáznam s pachateli. „Nevíme, zda jsou ptáci stále ještě v Miami, ale potřebuji vaši pomoc. Šiřte prosím tuto zprávu a pomozte najít moje ptáky. Jsem připraven vyplatit odměnu 10 tisíc dolarů, pokud se mi papoušci vrátí a zloději budou potrestáni. Zničili deset let mého úsilí o chov a výzkum papoušků,“ vyzývá Tony Silva. Celkovou škodu na ukradených ptácích vyčíslil na 50 tisíc dolarů. Ani tato neblahá zkušenost ale Tonyho Silvu neodradila od dalšího cestování po světě a již tuto sobotu 21. září bude podepisovat mezinárodní verzi svojí knihy Arové na ptačí burze v nizozemském Zwolle.

Záběry zlodějů z bezpečnostní kamery:

Úvodní foto: 7 news Miami
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..