Katarská Al Wabra, největší chov arů škraboškových, vypsala konkurz na asistenta kurátora ptáků

UVNITŘ VIDEO – Výběrové řízení na asistenta kurátora chovu ptáků vypsala katarská chovná stanice Al Wabra Wildlife Preservation (AWWP), která vlastní největší počet v přírodě vyhynulých arů škraboškových. Soukromá záchranná stanice chová na dva tisíce zvířat devadesáti druhů, z nichž nejvzácnější jsou ptáci, především pak papoušci. Asistent kurátora ptáků ale podle inzerátu, který AWWP zveřejnila na svém webu i stránce na Facebooku, nepřijde do přímého denního styku s nejvzácnějšími ary škraboškovými.

Arové kobaltoví, trichy nebo rajky

Ptačí kolekce Al Wabry ale obsahuje celou řadu dalších vzácných papoušků, například ary kobaltové, jichž je v zajetí po celém světě ještě méně než arů škraboškových a AWWP se je daří úspěšně rozmnožovat (tři ptáky tohoto druhu má i pražská ZOO), ary hyacintové, kanindy, horské, ale i aratingy žluté, trichy orlí nebo rajky. Asistent kurátora ptáků má být odpovědný za údržbu a výstavbu nových voliér, včetně jejich vnitřního designu, dohlížet na denní přípravu krmiva, reprodukci a socializaci mladých ptáků, včetně umělé inkubace a ručního dokrmování mláďat.

K TÉMATU: Ara škraboškový se má vrátit do volné přírody. Už příští rok

Do popisu práce zástupce kurátora ptáků v AWWP patří i dohled na denní distribuci léků, sledování běžných onemocnění a pomoc při veterinární léčbě, dále evidence a sběr dat o chovaných ptácích, vypracovávání pracovních plánů pro personální oddělení sekce ptáků, správa a vedení záznamu o lidských zdrojích a řízení dodávek zásob potravin a chov hmyzu pro hmyzožravé ptáky. Zájemci o místo musí splňovat poměrně přísné podmínky: musí mít nejméně tři roky praxe s chovem ptáků v zajetí, nejlépe papoušků, vzdělání v oboru zoologie nebo ornitologie, odborné znalosti o výživě, nemocích, ekologii a chování ptáků.

Ve hře je kontrakt na dva roky

Al Wabra rovněž požaduje praktické dovednosti v umělé inkubaci vajec a ručním odchovu mláďat, vedením záznamů o chovu a znalost práce s počítačem. Zásadní podmínkou je výborná znalost angličtiny, jak v mluveném, tak psaném projevu. Výhodou je i znalost arabštiny, která ale není nutná. Záchranná stanice nabízí smlouvu na dva roky s tříměsíční zkušební dobou, šestidenní pracovní týden (8 hodin denně, tedy 48 hodin týdně), pružnou pracovní dobu v závislosti na sezóně a jeden měsíc placené dovolené ročně navíc k oficiálním státním svátkům v Kataru.

Úspěšný uchazeč získá od Al Wabry také nárok na jednu zpáteční letenku z Kataru domů ročně. Výše mzdy asistenta kurátora ptáků bude záviset na dosavadních zkušenostech v oboru a nejvyšším dosaženém vzdělání. Zaměstnanec bude mít zajištěno ubytování v AWWP, včetně veškerého vybavení domácnosti. Zájemci se mají záchranné stanici Al Wabra hlásit do 10. ledna 2013 na adrese awwp.bird@alwabra.com. Vedle průvodního dopisu a profesního životopisu si Al Wabra může vyžádat vyplnění podrobného dotazníku a vybraní uchazeči budou pozváni přímo Kataru na stáž.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..