Papouščí den na Krásném u Šumperka živě: sledujte sraz s volným létáním papoušků online!

Krásné 2016UVNITŘ VIDEO – Vodní nádrž Krásné u Šumperka se v sobotu stane již počtvrté dějištěm celostátního srazu chovatelů papoušků, kteří vyznávají volné létání. Do kempu v Novém Malínu se sjedou desítky majitelů papoušků a stovky milovníků exotického ptactva. Pokud půjde vše dobře, měl by být pokořen loňský rekord, kdy v jednu chvíli u přehrady poletovalo na 50 papoušků od malých korel po velké ary. Nevydáte-li se na místo osobně, můžete sraz sledovat prostřednictvím videopřenosů přes webové kamery, které pro server Ararauna.cz zajišťuje chovatel Václav Peričevič z Prahy.
Přenos je možné sledovat již od pátečního odpoledne prostřednictvím přehrávače níže. Večer a v noci bude stream přerušen a k dispozici bude zase od sobotního rána, kdy začne přibližně v osm hodin. Oficiální zahájení Papouščího dne je naplánováno na 11 hodin dopoledne, hlavní část programu potrvá asi do 18 hodin. Stejně jako loni ale budou chovatelé na Krásné přijíždět a odjíždět průběžně. Z papoušků, které bude možné na srazu vidět, lze již nyní jmenovat ary ararauny, ary zelenokřídlé, ary arakangy, kakaduy bílé, amazoňany modročelé, žaky nebo korely. Loni jsme na Krásném napočítali 13 druhů papoušků, kolik jich bude letos? Nechme se překvapit.

Reportáž ze sobotního srazu s bohatou fotogalerií si budete moci na Ararauně přečíst v pondělí. A pokud byste si chtěli připomenout předchozí ročníky, podívejte se na tyto články:

2013 – Rekord v počtu volně létajících papoušků v Česku: 12 araraun a jeden žako u Šumperka
2014 – Český rekord: u Šumperka létalo volně 36 papoušků, celkem jich na sraz dorazilo 54
2015 – Papouščí den přilákal na Krásné u Šumperka 1 200 návštěvníků, zhlédli přes 50 papoušků

Úvodní foto: Zdeněk Krňávek, Operenimazlicci.cz
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..