Tip na letní dovolenou: na Madeiře se otevřel nový ptačí park Ilha das Aves s 300 opeřenci

UVNITŘ VIDEO – Pokud se o letní dovolené chystáte na Madeiru, nenechte si ujít nový ptačí park, který se nedávno otevřel veřejnosti v Campanáriu na jihu ostrova. Jde o Ilha das Aves (Ptačí ostrov), který provozuje Carlos Maceda z Ribeira Brava. Na ploše více než sedmi tisíc čtverečních metrů je k vidění více než 300 exotických ptáků ve 40 druzích z různých světadílů a tropické zahrady. Část papoušků je ochočených a vycvičených na volný let. Mezi chovanými druhy jsou arové ararauny, arové zelenokřídlí, arové zelení, arové arakangy, arové kanindy, kakaduové havraní, kakaduové bílí, kakaduové žlutočečelatí, kakaduové inka, aratingové žlutí, různé druhy amazoňanů, ale také tukani obrovští či ibisi rudí. Ptačí se park se nachází přímo pod nadzemní křižovatkou Campanário, která nedávno prošla rekonstrukcí.

„V této lokalitě dochází k faceliftu a když k tomu přidáme přestavbu křižovatky Campanário, která pokrývá celé okolí, vznikla tu sanovaná a příjemnější oblast nejen pro nás, obyvatele Ribeira Brava, ale také pro návštěvníky našeho města,“ prohlásil při slavnostním otevření ptačího parku starosta města. Majitel parku do areálu zakomponoval i jezírka s barevnými koi kapry a dětské hřiště, součástí ptačího parku je i restaurace s velkou letní zahrádkou. Na Madeiře jde o první specializovanou zoologickou zahradu takového druhu, i když chovná zařízení pro exoty jsou různé kvality. Zatímco tukani obrovští mají k dispozici opravdu velkou voliéru, kakaduové a arové jsou v nízkých a poměrně malých voliérkách z pletiva na ploty s podélnými oky.

Vláda park podpoří reklamou v průvodcích

Ptačí park vznikal od roku 2019, společnost provozující zoo byla založena v roce 2021 a teprve letos se park otevřel veřejnosti. Zájemci zaplatí vstupné 7 euro za dospělého a 5 euro za dítě. Park také nabízí výhodnější rodinné vstupné a roční permanentku. Pro děti je připravené nejen hřiště, ale i obchod se suvenýry včetně plyšových arů araraun, kteří jsou maskoty Ilha das Aves. Podle předsedy madeirské vlády Miguela Albuquerquea, který park rovněž navštívil, bude mít zoo velký úspěch, protože „kromě zjevně bohaté nabídky exotických ptáků má velmi dobře vybavený prostor s nádhernou zahradou a krásným výhledem“. Park nemá sloužit pouze jako turistická atrakce, ale také jako vzdělávací centrum pro školy. Vláda ho podpoří zařazením do turistických průvodců.

Madeira náleží Portugalsku a nachází se v Atlantském oceánu asi 700 km západně od břehů Maroka a 400 km severně od Kanárských ostrovů. Je to velmi častý cíl pro letní dovolené. Na samotném ostrově ale dosud žádná podobná zoologická zahrada nebyla. Vláda i místní úřady, které podporují turistický ruch, jenž je hlavním zdrojem příjmů na ostrově, podobné aktivity velmi podporují.

Úvodní foto: Ilha das Aves

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Evropská unie uvažuje, že zakáže chov většiny exotických zvířat. Pojďme tomu zabránit!

!!! Podpisová akce proti pozitivním seznamům ZDE !!!