Papouščí zoo v Bošovicích na víkend mimořádně otevře. Slibuje adventní prohlídku i při svíčkách

Speciální adventní víkend připravila na nadcházející sobotu 12. a neděli 13. prosince Papouščí zoologická zahrada v Bošovicích na jižní Moravě. Ačkoli bývá tato zoo od 17. listopadu každoročně uzavřena, během tohoto víkendu mimořádně během sobotního a nedělního odpoledne otevře (od 13:00 do 17:00 hod.) a uspořádá komentované prohlídky spojené s krmením a povídáním si nejen o papoušcích. „Děti obdrží drobnou nadílku, na dospělé taky myslíme. Poslední letošní návštěva u nás je příležitostí i k zakoupení stolního kalendáře na rok 2021 s našimi papoušky nebo k doplnění vánočních dárků (suvenýry, dárkové poukazy),“ uvedli provozovatelé zoo na svém webu a profilu na Facebooku. Poslední odpolední návštěvníci budou moci absolvovat prohlídku zoo při svíčkách.

Letošní rok byl pro Papouščí zoo Bošovice rekordní. Ačkoli musela být kvůli vládním opatřením proti šíření koronaviru na více než tři měsíce uzavřena, dosáhla takřka stejné návštěvnosti jako v loňském roce, který byl v její desetileté historii zatím nejúspěšnější (do zoo zavítalo 45 tisíc návštěvníků). Napomohla tomu především letní sezóna, během níž mohly být zoologické zahrady otevřeny a mnoho lidí vyhledávalo spíše tuzemské cíle výletů a dovolených místo cest do zahraničí. Zoo také od letošního roku najala vlastního PR manažera Josefa Bojanovského, který pro ni zajistil nové druhy propagace, včetně 20 bigboardů rozmístěných po celé jižní Moravě. V červenci pak v Bošovicích uvítali dvoustého tisícího návštěvníka od svého vzniku.

Rekordní léto v Papouščí zoo Bošovice: 50 % nárůst návštěvníků oproti loňsku a čtyři prvoodchovy

Chovatelské úspěchy i pomoc od návštěvníků

Zahradě se dařilo i z chovatelského hlediska. Letos zaznamenala úspěchy především u arů. Vůbec poprvé Papouščí zoo odchovala ary žlutokrké a malé, a přidala další odchovy u arů araraun, marakán a červenoramenných. První snůšku zaznamenala také u arů červenouchých. Mezi letošní prvoodchovy patří i úspěšné hnízdění aratingů dlouhoocasých a papoušíčků kolumbijských. Bošovičtí také opět rozmnožili kogny smaragdové a amazoňany nádherné. I během stavu nouze, kdy musela být uzavřena, zahrada pokračovala ve výstavbě nové Dětské zoo, která se bude nacházet za pavilonem amazoňanů. Půjde o kontaktní část zoo, kde si děti budou moci pohrát s ovcemi ouessantskými, vůbec nejmenší ovčím plemenem na světě a dalšími zvířaty.

Papouščí zoo během nedobrovolné uzávěry kvůli vládním opatřením proti šíření koronaviru dostala řadu darů od svých příznivců. „Děkujeme všem, kteří nám pomohli na jaře a nabízí pomoc i nyní. Naše soukromá zoo nedostává žádné dotace a je závislá pouze na příjmech ze vstupného, suvenýrech a na našich dalších schopnostech a tvrdé práci! Pomoci nám můžete adopcí papouška (více informací na našem webu v sekci Adopce a sponzorství), zasláním libovolné finanční částky na účet 3774099001/5500, sloužící pro příspěvky na krmení a péči o papoušky, případnými přebytky ze zahrádky – ovoce, ořechy, jeřabiny, šípky, zakoupením Dárkového poukazu, například i jako vánoční dárek a uděláte dvojí radost! (vstupenky, zážitek, prohlídka, adopce…) nebo jen tím, že budete sdílet tuto zprávu mezi své přátele,“ upozorňuje na svém webu.

„Aří rok“ v Papouščí zoo Bošovice: prvoodchov arů malých a žlutokrkých a odchovy dalších tří druhů

Úvodní foto: Jan Potůček, Ararauna.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..