Hnízdní sezónu ve zlínské zoo odstartovali papoušci šedohlaví, arové zelenokřídlí a arakangy

Papoušek šedohlavýUVNITŘ VIDEO – Na plné obrátky se rozjela hnízdní sezóna u papoušků ve zlínské zoologické zahradě na Lešné. Vůbec prvním mládětem, které se v této zoo letos narodilo, respektive vylíhlo, byl 6. ledna malý papoušek šedohlavý západní (Poicephalus robustus fuscicollis). Zlínská zoo tento druh rozmnožuje pravidelně, z první letošní snůšky se vylíhla dvě mláďata. „Že jsou malí papoušci dva, víme teprve od středeční kontroly, kterou provedl zoolog s příslušným ošetřovatelem,“ informovala zoo na svém webu a prostřednictvím internetového newsletteru. Dvě mláďata se minulý týden vylíhla také páru arů arakang.


„Před několika dny snesli také tři vejce do budky arové zelenokřídlí, kteří již také o odchovu vlastního potomstva vědí své. Vlastně je to už velice spolehlivý a dobrý pár,“ sdělila zoo. Zlínská zahrada má vůbec největší kolekci papoušků rodu Ara ze všech zoologických zahrad v České republice a na Slovensku. Kromě zmíněných arů zelenokřídlých a arakang chová nejznámější zástupce rodu ary ararauny, ale také ary hyacintové, ary vojenské, ary rudobřiché, ary malé a nejmenší zástupce arů, ary červenoramenné alias nobilisky. Návštěvníci je mohou od jara do podzimu vidět ve velké průchozí voliéře.

K TÉMATU: Nejzajímavější zoo pro „papouškáře“? Praha, Ostrava, Zlín, Ústí a Bošovice

Část velkých arů, zejména ary arakangy a ary vojenské, získala zlínská zoo od partnerské zoologické zahrady Pueblo v Mexiku. Zatím nejúspěšnější sezónu v chovu těchto ptákl zažili ve Zlíně předloni, kdy odchovali osm arů arakang, tři ary zelenokřídlé, čtyři ary vojenské a tři ary ararauny. O rok dříve se zahradě podařilo odchovat jedno mládě ary malého. Největší a nejvzácnější druh papouška v tomto chovu, ara hyacintový, je zastoupen dvěma páry, které jsou na hnízdění ještě příliš mladé. Jeden pták pochází ze Zoo Dvůr Králové nad Labem, kde v roce 1990 poprvé v tuzemsku tyto ary úspěšně odchovali.

Foto: Zoo Zlín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..