Druhý Papouščí den na východočeské Rozkoši přilákal na 3 000 návštěvníků. Obdivovali 60 exotů

UVNITŘ FOTOGALERIE – Letošní léto se nese v duchu úspěšných druhých ročníků srazů majitelů volně létajících papoušků. Uplynulou sobotu 4. července se konalo v Autocampu Rozkoš u České Skalice historicky druhé setkání papouškářů a to zejména těch, kteří se věnují volnému létání se svými mazlíčky. Tento již druhý ročník se velice vydařil a svojí návštěvností se minimálně vyrovnal akci konané před čtrnácti dny ve Vysoké Peci u Chomutova. Akce přilákala nejen odbornou veřejnost a chovatele, ale vzbudila zájem také u laiků. Za krásného počasí v dopoledních hodinách bylo u kiosku Myší díra (přesné místo konání) přeplněno a počet diváků se mohl za celý den odhadem vyšplhat na 3 000.

Když si k tomu přidáme počet papoušků, kteří byli poctivě spočítáni na 60, můžeme mluvit o podařené akci. Pestrost papoušků, kteří se přijeli prolétnout, nebo jen slunit na kšírkách, byla pěkná. Druhová rozmanitost v počtu 23 druhů je na teprve druhý ročník krásné číslo. Nechyběli mezi nimi velcí arové zastoupení hned v několika druzích – od nejběžnějších araraun a arů zelenokřídlých po v přírodě kriticky ohroženého aru kanindu nebo menšího aru žlutokrkého. Své zástupce měli na srazu i žakové velcí, amazoňani žlutolící nebo kakaduové bílí. Návštěvníci mohli obdivovat také eklekta různobarvého, alexandry velké i malé, papoušky senegalské, pyrury, mníšky šedé nebo aratingy sluneční.

Přednáška o sebepoškozování papoušků

Účastníci setkání si během dne přišli na zajímavé zážitky. Zejména mladší návštěvníci byli uneseni přehlídkou volně létajících exotů. Když k tomu přidáme možnost se s některými papoušky seznámit blíže, a dokonce se s nimi vyfotit a fotku si odnést sebou na novém tričku, musí být jasné, že pro řadu návštěvníků to byl perfektní den s papoušky. Východočeská skupina Papoušci v akci se jako pořadatel předvedl. Účastnící se chovatelé velmi ocenili účast veterinární lékařky specializující se na exotické ptactvo MVDr. Veroniky Plhákové, která navíc akci obohatila o velmi zajímavou přednášku o sebepoškozování papoušků.

Dále byla k zakoupení perfektní Písková brusná bidla, doplňky stravy i samotné krmné směsi.
Příští ročník se bude konat na témže místě a pořadatelé už teď předpovídají ještě hojnější účast. A pokud jste akci na Rozkoši zmeškali, máte ještě příležitost zajet na tradiční celostátní Papouščí den u nádrže Krásné na Šumpersku, která se letos koná v sobotu 1. srpna. Na ten se sjíždí majitelé ochočených papoušků z celé republiky i ze Slovenska nebo Polska a tradici drží již osmým rokem. Zájemci zde mohou tábořit v autokempu Nový Malín již několik dní přes a po srazu, kdy zde bývá už poměrně dost majitelů papoušků a k vidění jsou opravdu zajímavé druhy exotů.

Úvodní foto: archiv Veroniky Plhákové, Avianmed.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..