Chovatelé z Hrotovic, KPEP a z Českého klubu chovatelů agapornisů zvou na tradiční výstavy

UVNITŘ POZVÁNKY – Letní prázdniny se každoročně nesou v duchu zahájení výstavní sezóny. Mnoha druhům papoušků končí hnízdní období a je třeba se pochlubit odchovy. Do redakce serveru Ararauna.cz dorazily pozvánky na dvě pravidelné akce, které byste si rozhodně neměli nechat ujít. Jednou z nich je srpnová výstava okrasného ptactva v Hrotovicích na Vysočině (přečtěte si reportáž z loňského ročníku), která pravidelně překvapuje rozsahem počtu vystavovaných druhů i vzácností některých papoušků, které lze jinak spatřit na velkých akcích typu Exota Olomouc. Hrotovičtí svoji výstavu vážou na termín místní pouti. Letos vyšel termín na sobotu 11. a neděli 12. srpna.
Hrotovická výstava se koná v chovatelském domě naproti hotelu a restauraci Florian. Na své si zde přijdou například chovatelé loriů, mezi stálé vystavovatele totiž patří přední chovatel těchto papoušků u nás, Jiří Šustr. Vzácné druhy papoušků na výstavu každoročně dodává také veterinář Vít Kučerňák z blízkého Stropešína. Jde například o kakadua moluckého, amazónka modrohlavého poddruhu reichenowi nebo amazónky žlutobřiché. V Hrotovicích bývá zajímavá kolekce afrických papoušků, zejména zástupců rodu Poicephalus, ale i alexandrů (včetně mutačních). Nechybí ale ani obsáhlá sbírka australských papoušků, z nichž loni zaujali například mutační žlutí papoušci královští.

KPEP letos láká na exoty ze stepí i pralesa

Od poloviny srpna, konkrétně počínaje 17. srpnem, začne pravidelná výstava exotického ptactva v Botanické zahradě Univerzity Karlovy v Praze Na Slupi. Jde o nejdelší výstavu v České republice, která potrvá dva týdny. Papoušky a drobné exoty budou moci návštěvníci obdivovat v hlavních sklenících Botanické zahrady i ve venkovní proletové voliéře společnosti Laguna, která má ve sklenících trvalou expozici i neveřejné zázemí pro velké papoušky, zejména pak ary ararauny, bílé kakaduy a amazoňany. Výstava potrvá až do konce letních prázdnin, tedy neděle 2. září. Část vystavovaných ptáků bude prodejných a na místě bude také stánek s chovatelskými potřebami.

ČTĚTE TAKÉ: Botanická zahrada v Praze na Albertově má stálou papouščí expozici

Pořadatelem výstavy je Klub přátel exotického ptactva (KPEP) a pořadí půjde již o 79. ročník (tradice je ale delší, protože v některých letech se výstavy KPEP nekonaly). Pro představu, co můžete od této akce očekávat, se podívejte na reportáže serveru Ararauna.cz z předchozích ročníků: 2012, 2013, 2014, 20152016 a 2017.

Brno nabídne jubilejní 10. výstavu agapornisů

O šest týdnů později než v Hrotovicích, v pátek 28. a v sobotu 29. září, proběhne v budově Colatransportu v Brně – Holáskách jubilejní desátý ročník celostátní výstavy agapornisů. Pořádá ji CZAC – Český klub chovatelů agapornisů a jde o jednu z mála příležitostí, kdy se na jednom místě schází takřka všichni tuzemští chovatelé výstavních agapornisů. Klub slibuje stovky výstavních ptáků, účast desítek chovatelů. Vystavovat mohou i nečlenové CZAC, předpokládaná je účast zahraničních chovatelů. Zájemci mohou agapornise přihlašovat až do 26. září. V pátek 28. září mezi 7:30 a 10:30 proběhne příjem agapornisů a jejich hodnocení, večer bude následovat VIP večer pro vystavovatele.

K TÉMATU: Videostřípky z výstavy okrasného ptactva v Hrotovicích: vzácní loriové, afričtí papoušci a amazónci

Během soboty 29. září bude výstava otevřena pro širokou veřejnost. Otevřeno bude od 9:00 do 15:00 hod. K vidění budou nejenom bodovaní agapornisové a čerstvě dekorovaní šampióni, ale také prodejní ptáci. Zájemci o chov agapornisů si tedy mohou přímo na místě nakoupit papoušky a získat cenné rady od zkušených chovatelů. „Letošní výstava bude zároveň jedním z vrcholů oslav 10 let od založení klubu,“ upozorňuje klub na svém webu www.czagapornisclub.eu, kde naleznete další podrobné informace nejen o této výstavě, včetně anglické verze pro zahraniční vystavovatele a účastníky. Přečtěte si také rozhovor Ararauny a časopisu Nová Exota s předsedou klubu Miloslavem Blažkem a jeho synem Markem.

Úvodní foto: CZAC – Český klub chovatelů agapornisů
Předchozí článek

ACTP zahájilo přípravy návratu arů škraboškových do Brazílie. Vybraní ptáci mají novou voliéru

Dálší článek

Přehled ptačích burz a výstav pro víkend 6. až 8. července 2018

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější